flame TEXTILE
Nederlands
Offerte aanvragen

Gratis maattabelgenerator met gradering

Kies een kledingstuk, vul de maten van uw basismaat in en een gradeerregel voor elk meetpunt. De tabel gradeert alle maten opnieuw terwijl u typt, en u kunt hem als CSV exporteren of printen voor uw tech pack.

Gratis tool

Uw maattabel

Voorbeeldwaarden voor een damescollectie. Pas ze aan uw eigen pasvorm aan.

Maattabel: Jurk, EU, cm
Meetpunt (cm)343638basis40424446Sprong per maatTolerantie ±
Borstomvang8488929610010410841
Tailleomvang6872768084889241
Heupomvang929610010410811211641
Schouderbreedte3536373839404110,5
Voorlengte vanaf hoogste schouderpunt989910010110210310411
Mouwlengte5959,56060,56161,5620,50,5
Armsgat, langs de curve4142,54445,54748,5501,50,5

Dit is een statische voorbeeldtabel. Zet JavaScript aan om hem te bewerken, maten te wijzigen en te exporteren.

  • Basismaatde maat waarin uw sample is gemaakt. Vul de maten in de gemarkeerde kolom in en alle andere maten volgen.
  • Sprong per maathoeveel een meting verandert van de ene maat naar de volgende. Omtrekken veranderen meestal meer dan lengtes.
  • Tolerantiehoeveel een afgewerkt kledingstuk van de tabel mag afwijken en toch door de controle komt.

Zo gebruikt u de maattabelgenerator

  1. 01

    Kies het kledingstuk en de maten

    Kies het soort kledingstuk, het maatsysteem en de kleinste en grootste maat die u gaat verkopen. Kies daarna de basismaat waarin uw sample is geknipt.

  2. 02

    Vul metingen en gradeerregels in

    Vul de metingen van uw goedgekeurde sample in de kolom van de basismaat in en geef aan hoeveel elk meetpunt per maat verandert. Voeg rijen toe of verwijder ze passend bij uw model.

  3. 03

    Exporteer en deel

    Download de tabel als CSV voor uw tech pack of spreadsheet, of print hem. Stuur hem mee met uw sample of schets wanneer u een offerte aanvraagt.

Vragen over maattabellen en gradering

Wat is gradering in kledingproductie?

Gradering maakt van één patroon in de basismaat een volledige maatreeks. Elk meetpunt krijgt een regel die zegt hoeveel het verandert van maat tot maat, zodat elke maat dezelfde pasvorm en verhoudingen houdt.

Kan ik de voorbeeldmaten als standaard gebruiken?

Nee. Het zijn voorbeeldwaarden voor een EU maatreeks dameskleding die laten zien hoe een tabel werkt. Uw maten horen uit uw eigen pasvormsample en van uw klanten te komen. Maatstandaarden verschillen per markt, controleer dus welke voor u gelden.

Toont een maattabel lichaamsmaten of kledingmaten?

Beide komen voor. Een tabel voor kopers toont meestal lichaamsmaten, een productietabel toont de maten van het afgewerkte kledingstuk met toleranties. De tool werkt voor allebei; de voorbeeldwaarden zijn kledingmaten.

Kan Flame mijn patronen graderen voor productie?

Ja. Onze patroontekenaars ontwikkelen de pasvorm en graderen die in eigen huis over uw volledige maatreeks. Stuur ons uw maattabel, een sample of een schets en wij nemen het van u over.

Klaar wanneer u dat bent.

Stuur uw idee, schets of tech pack. Wij antwoorden met de juiste volgende stap en een helder plan.

WhatsAppOfferte aanvragen
WhatsApp

Voordat u gaat

Stel ons via WhatsApp al uw vragen over uw collectie. U krijgt antwoord van een echt persoon uit ons team.

Vraag het via WhatsAppLiever een offerte aanvragen