flame TEXTILE
Polski
Zapytaj o wycenę

Darmowy generator tabeli rozmiarów ze stopniowaniem

Wybierz wyrób, wpisz wymiary rozmiaru bazowego i zasadę stopniowania dla każdego punktu pomiaru. Tabela przelicza wszystkie rozmiary w trakcie pisania, a wynik możesz wyeksportować do CSV lub wydrukować do karty technicznej.

Darmowe narzędzie

Twoja tabela rozmiarów

Przykładowe wartości dla kolekcji damskiej. Dostosuj je do własnego kroju.

Tabela rozmiarów: Sukienka, EU, cm
Punkt pomiaru (cm)343638baza40424446Skok na rozmiarTolerancja ±
Obwód biustu8488929610010410841
Obwód talii6872768084889241
Obwód bioder929610010410811211641
Szerokość ramion3536373839404110,5
Długość przodu od najwyższego punktu ramienia989910010110210310411
Długość rękawa5959,56060,56161,5620,50,5
Pacha, wzdłuż krzywej4142,54445,54748,5501,50,5

To statyczna przykładowa tabela. Włącz JavaScript, aby ją edytować, zmieniać rozmiary i eksportować.

  • Rozmiar bazowyrozmiar, w którym uszyto twoją próbkę. Wpisz jego wymiary w wyróżnionej kolumnie, a pozostałe rozmiary się przeliczą.
  • Skok na rozmiaro ile wymiar zmienia się z jednego rozmiaru na następny. Obwody zwykle zmieniają się bardziej niż długości.
  • Tolerancjao ile gotowy wyrób może różnić się od tabeli i nadal przejść kontrolę.

Jak korzystać z generatora tabeli rozmiarów

  1. 01

    Wybierz wyrób i rozmiary

    Wybierz rodzaj wyrobu, system rozmiarów oraz najmniejszy i największy rozmiar, który będziesz sprzedawać. Następnie wskaż rozmiar bazowy, w którym skrojono próbkę.

  2. 02

    Wpisz wymiary i zasady stopniowania

    Wpisz wymiary zatwierdzonej próbki w kolumnie rozmiaru bazowego i ustal, o ile każdy punkt pomiaru zmienia się na rozmiar. Dodawaj lub usuwaj wiersze zgodnie ze swoim modelem.

  3. 03

    Eksportuj i udostępnij

    Pobierz tabelę jako plik CSV do karty technicznej lub arkusza kalkulacyjnego albo ją wydrukuj. Dołącz ją do próbki lub szkicu, gdy prosisz o wycenę.

Pytania o tabele rozmiarów i stopniowanie

Czym jest stopniowanie w produkcji odzieży?

Stopniowanie zamienia jedną konstrukcję wykonaną w rozmiarze bazowym w pełną rozmiarówkę. Każdy punkt pomiaru ma zasadę, o ile zmienia się z rozmiaru na rozmiar, dzięki czemu każdy rozmiar zachowuje ten sam krój i proporcje.

Czy mogę używać przykładowych wymiarów jako standardu?

Nie. To przykładowe wartości dla damskiej rozmiarówki EU, które pokazują, jak działa tabela. Twoje wymiary powinny pochodzić z twojej próbki do przymiarki i od twoich klientów. Standardy rozmiarów różnią się między rynkami, więc sprawdź te, które dotyczą ciebie.

Czy tabela rozmiarów ma pokazywać wymiary ciała czy wyrobu?

Spotyka się oba warianty. Tabela dla kupujących zwykle pokazuje wymiary ciała, a tabela produkcyjna wymiary gotowego wyrobu z tolerancjami. Narzędzie sprawdzi się w obu przypadkach; przykładowe wartości to wymiary wyrobu.

Czy Flame może stopniować moje konstrukcje do produkcji?

Tak. Nasi konstruktorzy opracowują dopasowanie i stopniują je u nas na miejscu na całą twoją rozmiarówkę. Wyślij nam swoją tabelę rozmiarów, próbkę lub szkic, a resztą zajmiemy się my.

Jesteśmy gotowi, kiedy ty jesteś.

Wyślij nam swój pomysł, szkic lub kartę techniczną. Odpowiemy, wskazując właściwy kolejny krok i jasny plan.

WhatsAppZapytaj o wycenę
WhatsApp

Zanim wyjdziesz

Zapytaj nas o swoją kolekcję na WhatsAppie. Odpowie prawdziwa osoba z naszego zespołu.

Zapytaj na WhatsAppieAlbo poproś o wycenę